Hong Kong, the economic tiger of Asia

Hong Kong, the economic tiger of Asia

هنگ کنگ (Hong Kong) شهری جزیره‌ای و منطقه‌ای خودمختار در جنوب کشور چین است که در ۶۰ کیلومتری شرق ماکائو و شرق دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته است. از شمال با استان گوآنگ‌ دونگ و از جنوب با دریای چین جنوبی هم‌مرز است. حدود ۸۹ درصد از مردم این جزیره به زبان چینی صحبت می‌کنند و ۳ درصد نیز به زبان انگلیسی حرف می‌زنند. هنگ کنگ حدود ۵ هزار سال پیش مسکونی بوده، ابتدا چینی‌ها در این منطقه زندگی می‌کردند و از دهه ۱۸۴۰ میلادی تحت حاکمیت بریتانیا قرار گرفته است 

حقایق هنگ کنگ : 

 • نام هنگ کنگ برگرفته از دو کلمه‌ی چینی (Heung) و (Gong) به معنی «عطر خوش بندر» است که به رایحه‌ی آب جاری در رودخانه‌ها اشاره دارد
 • هنگ کنگ با ۸۰۰۰ ساختمانی که بیشتر از ۱۴ طبقه را در خود جای داده است، بیشترین تعداد آسمان‌خراش‌های دنیا را دارد.
 • مردم هنگ کنگ با داشتن میانگین ضریب هوشی ۱۰۷، در صدر باهوش‌ترین مردم جهان قرار دارند
 • بالاترین میانگین عمر، متعلق به هنگ کنگ است، این میزان برای مردان ۸۱ سال و برای زنان ۸۶ است
 • مساحت این جزیره در حدود ۱.۰۹۲ کیلومتر مربع اعلام شده است
 • هنگ کنگ با جمعیت ۷٫۵ میلیونی خود و با تعداد ۱۳۰,۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع بیشترین تراکم جمعیت را در جهان دارد
 • واحد پول هنگ کنگ، «دلار هنگ کنگ» (HKD) است که عنوان هشتمین پول پرمصرف‌ دنیا را دارد.
 • بیشترین شرکای تجاری این جزیره، چین ، آمریکا و ژاپن هستند، صنعت نساجی، ساعت و همینطور اسباب بازی در این جزیره بسیار رشد داشته است

فرهنگ مردم هنگ کنک : 

در فرهنگ مردم این جزیره زندگی بیشتر بر پایه پس‌انداز می‌گذرد به طوریکه مردم این جزیره پس‌انداز را بخش مهمی از فرهنگ هنگ کنگ می‌دانند و معتقد هستند که زندگی جریان مخصوص به خود را دارد. جریان‌های سیاسی در این جزیره ربطی به مردم این کشور ندارد و مردم سعی می‌کنند کاری به کار دیگران نداشته باشند. تحصیل در این منطقه بیش از ۸۰ درصد از مردم را پوشش داده است و مسیر تحصیل و آموزش برای همه سنین باز است. هنر بخش مهمی از فرهنگ این منطقه محسوب می‌شود و مردم سعی می‌کنند هنر نقاشی و تصویرسازی را بهتر از قبل پیش ببرند. حجاب هنگ کنگ نیز آزاد است

چرا ببر آسیا؟

هنگ کنگ صادرات را هدف اقتصادی خود قرار داده و با صنعتی شدن سریع بین اوایل دهه ۱۹۶۰ و دهه ۱۹۹۰ درآمد بسیار زیادی به دست آورده است.هنگ کنگ در سده نوزدهم همچون یک بندر بازرگانی لوازم الکترونیکی و رایانه ای، لوازم خانگی و اتومبیل بوده اما امروزه به صورت یک مرکز تولیدی و صادرات اصلی در جهان تبدیل شده است، به همین منظور به این کشور، «ببر اقتصادی آسیا » لقب داده اند.

آب و هوای هنگ کنگ:

آب و هوای هنگ کنگ نیمه گرمسیری بوده و تحت تاثیر بادهای موسمی قرار دارد. میانگین دمای شهر هنگ کنگ می‌تواند تا ۲۲.۸ درجه سانتی‌گراد نیز بالا برود، به طور خلاصه آب و هوای این محل را می‌توان به این ترتیب شرح داد: پاییزهای سرد، زمستان گرم، تابستان های داغ و بهار معتدل و مرطوب

دیدنی های هنگ کنگ : 

دیزنی لند: دیزنی لند هنگ کنگ، یکی از کاملترین پارک های تفریحی دیزنی لند در دنیا می باشد. به طور کلی پارک دیزنی لند به دلیل روبه رو شدن با شخصیت های کارتونی و همچین امکان انواع تفریحات و سرگرمی ها همیشه جز اولویت گردشگران است حتی آنهایی که برای چندمین بار به دیزنی لند پا گذاشته اند. قلعه زیبای خفته، چرخ و فلک سیندرلا و همینطور میکی موس تنها بخش کمی از شخصیت‌های کارتونی این بخش محسوب می‌شود.

برج پیک هنگ کنگ : این برج ۳۹۶ متر بالاتر از سطح دریا ارتفاع داره که در بالای آن دیدی ۳۶۰ درجه به کل شهر هنگ کنگ میدهد. رستوران، مراکز خرید و تفریحی با پس زمینه ساحل و شهر، نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند و با عبور از پیاده رو طبیعی، بازدید از گالری تاریخی، حضور در تراس ۴۲۸ و تراموای قدیمی میتوان از این برج لذت برد.

برج ساعت: برج ساعت در سال ۱۹۱۵ ساخته شده و ۴۴ متر ارتفاع دارد. قدیم این برج در کنار ایستگاه قطاری واقع بوده که میلیون ها چینی از آن عبور میکردند. اما در حال حاضر ایستگاهی وجود ندارد ولی برج ساعت هنوز پابرجاست و یادبود افرادیست که از این بندر به سایر نقاط جهان سفر میکردند

پارک آبی هنگ کنگ: این پارک در سال ۱۹۷۷ تاسیس شده است، پارک آبی هنگ کنگ در واقع یک پارک موضوعی، با موضوع زندگی دریایی است که در آن حیوانات، بازی‌های هیجان انگیز و نمایش های زیبا وجود دارند. این پارک در بخش جنوبی هنگ کنگ قرار گرفته و بیش از ۹۱۵،۰۰۰ متر مربع مساحت دارد.

این جزیره مهمترین مرکز نمایشگاه بازرگانی بین المللی در آسیا محسوب می‌شود و توانسته ارتباط خوبی با کارخانجات‌ها فراهم سازد. ما در شرکت آریا گراپ پارت با بهترین وکلا و مشاوران گردشگری و تجاری آماده هستیم تا راهنمایی‌های لازم در زمینه ی اخذ ویزای هنگ کنگ، شرکت در نمایشگاه، اخذ غرفه و… را به شما ارائه دهیم. تجربه‌ای که در اختیارتان قرار خواهیم داد، باعث افزایش سرعت فرآیند سفر و کاهش هزینه‌های شما خواهد شد

Post a comment

Your email address will not be published.

Category Articles


Latest projects


International jewelry exhibition in Italy – Vicenza
International jewelry exhibition in Italy – Vicenza
International Gold and Jewelery Exhibition, Mumbai, India
International Gold and Jewelery Exhibition, Mumbai, India
نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شهر آرتزو ایتالیا(oro Arezzo)
نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر شهر آرتزو ایتالیا(oro Arezzo)
International jewelry exhibition in Mumbai – India
International jewelry exhibition in Mumbai – India
Golf Food Dubai International Exhibition Tour
Golf Food Dubai International Exhibition Tour
Hong Kong International Jewelry Exhibition Tour 2023
Hong Kong International Jewelry Exhibition Tour 2023

Tags


Advertising


شرایط ثبت نام تور

واریز مبلغ 50.000.000 ریال (5 میلیون تومان ) به شماره کارت 6037-6976-4015-9494 بانک صادرات به نام  آقای  سید هاشم فاطمی در زمان ثبت نام و ارسال فیش واریزی جهت تهیه دعوتنامه رسمی از نمایشگاه .

(این مبلغ در صورتی که دعوتنامه اخذ گردد و مسافر اعلام انصراف سفر کند قابل بازگشت نمی باشد .)

 • مبلغ پیش پرداخت سفر پس از اخذ دعوتنامه 300 یورو می باشد  که بایستی توسط مسافر در ابتدا پرداخت گردد .
 • پرداخت مبلغ بلیط پرواز در زمان صدور اخذ میگردد .
 • تسویه کاملا بخش یورویی پکیج قبل از ورود به سفارت بایستی انجام شود  .
 • ورودی سفارت برای وقت عادی 107 یورو ، وقا ویژه 151 یورو بعهده مسافر است .
 • مبلغ 500 هزار تومان جهت اخذ وقت سفارت بعهده مسافر است چون بایستی از کارت خود مسافر به حساب دفتر CKGS واریز گردد .

تعهدات مسافر

 • مسافر بایستی در هنگام تحویل مدارک از طرف شرکت مجری (شامل : دعوتنامه ، کارت نمایشگاه ، واچر هتل ، بیمه و ….)نسبت به ارائه ضمانتنامه خود (براساس اعلام مبلغ توسط مجری اقدام نموده و یا چک صیادی معادل مبلغ ضمانت نامه در وجه مجری به تاریخ 15 روز قبل از سفر ارائه نماید و هنگامی که اقدام به ارائه ضمانت نامه نمود شرکت مجری چک مسافر را عودت خواهد داد . در غیر اینصورت شرکت مجری این اختیار را دارد که چک را به نفع شرکت ضبط نماید .(تمام شرایط این بند در قالب تعهدنامه ای توسط شرکت مجری به مسافر ارائه خواهد شد .)

 

 • میزان مبلغ ضمانت نامه براساس شرایط مسافر بعهده شرکت مجری می باشد .

مبلغ ضمانت نامه برای افراد زیر 30 سال 5.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای افراد مجرد بالای 30 سال معادل 4.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای زوج ها هر نفر 3.500.000.000 ریال

 

 • درخواست ویزا براساس مدت زمان دعوت نامه خواهد بود . لذا تصمیم گیری در خصوص مدت زمان بیشتر یا کمتر به عهده شرکت مجری نبوده و در اختیار کنسولگری ایتالیا می باشد . در صورت صدور به مدت زمان ویزا بیشتر یا کمتر شرکت مجری هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • باتوجه به افزایش نرخ بلیط پرواز در زمان نزدیک به سفر، مسافر بایستی به صورت دقیق مشخص نماید که بلیط درخواستی قبل از صدور ویزا صادر گردد یا خیر و شرکت مجری هیچ گونه مسئولیتی در قبال افزایش نرخ پرواز به نسبت آنچه که در ابتدای ثبت نام مطرح می­­شود ندارد.
 • در صورتی که مسافر پس از آماده شدن مدارک ویزاشامل : دعوتنامه، ووچر هتل و … (قبل از ورود به سفارت) از ادامه مسیر انصراف دهد مبلغ 150 یورو بابت خدمات ارایه شده کسر و الباقی پیش پرداخت عودت داده می شود .

 

 • در صورت ریجکت شدن از سوی سفارت مبلغ 200 یورو کسر و الباقی عودت داده می شود .

 

 • در صورتی که پس از صدور ویزا، مسافر به هر علتی از انجام سفر انصراف دهد، بایستی کلیه هزینه های پکیج به شرکت مجری پرداخت گردد و پاسپورت مسافر تا پایان اعتبار ویزا در نزد شرکت مجری باقی خواهد ماند.
 • هزینه ورودی سفارت به عهده مسافر می باشد که در صورت ریجکت شدن این مبلغ از طرف سفارت بازگردانده نخواهد شد .
 • بیمه سفر تا سقف 30.000 یورو به عهده مجری و برای مبلغ بالاتر از آن به عهده مسافر می باشد .(پیشنهاد میشود افراد بالای 65 سال از بیمه سفر با سقف 50.000 یورو استفاده کنند.)

تعهدات مجری :

 • مشاوره در خصوص شریط سفر و تهیه مدارک لازم مطابق با استانداردهای سفارت.
 • کنترل کامل مدارک مسافر قبل از ورود به سفارت (در صورتی که به موقع و طبق زمانبندی مجری از سوی مسافر ارائه گردد) و یادآوری جهت رفع نواقص.
 • تهیه دعوتنامه رسمی جهت درخواست ویزا شنگن.
 • ارائه رزرو پرواز جهت سفارت.
 • ارائه واچر هتل بر روی سربرگ رسمی هتل جهت سفارت.
 • تهیه بیمه سفر طبق استانداردهای سفارت.
 • مشاوره در جهت انتخاب بهترین پرواز با قیمت مناسب در زمان درخواست مسافر.
 • برنامه ریزی سفر با بهترین موارد قابل اجرا برای گروه.