راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

به احتمال زیاد، هنگامی که لذت سفر در ایتالیا را تجربه کردید، ممکن است هرگز نخواهید از جای دیگری دیدن کنید.ایتالیا مهد تمدن اروپایی است که توسط امپراتوری روم تأسیس شد.برخی از معروفترین مکان های جهان در این تاریخ 2000 ساله شامل : کولوسئوم باستانی رم و فواره بازیگوش تروی، برج کج پیزا، شاهکارهای رنسانس فلورانس و شهر جزیره ای زیبای ونیز در کشور ایتالیاست با این حال، فراتر از این مناظر معروف، ایتالیا غنی ترین فرهنگ اروپا را داراست.

حقایق ایتالیا 

زبان : ایتالیایی، با 34 گویش.
جمعیت : کمی کمتر از 60 میلیون نفر، با حدود سه میلیون نفر ساکن رم، پایتخت.
سیاست : ایتالیا از سال 1946، زمانی که سلطنت با همه پرسی مردمی لغو شد، یک جمهوری دموکراتیک بوده است.
میراث : ایتالیا دارای 55 میراث جهانی یونسکو است که 50 مکان فرهنگی و پنج اثر طبیعی را در خود جای داده است. 
غذا و نوشیدنی : یک ایتالیایی به طور متوسط سالانه 23 کیلو پاستا می خورد و این کشور سالانه 14 میلیارد فنجان قهوه می نوشد.

چه زمانی به ایتالیا برویم ؟ 

اواخر بهار و اوایل پاییز بهترین آب و هوای ایتالیاست، اما بیشترین جمعیت را دارد.بهترین ماه های سفر ایتالیا می، ژوئن، سپتامبر و اکتبر است.

گرما در ماه جولای و آگوست می تواند طاقت فرسا باشد، به خصوص در جنوب، جایی که دما به 90 درجه هم می رسد. خوشبختانه بیشتر هتل‌های ایتالیا دارای تهویه مطبوع هستند

بین نوامبر و آوریل، می توانید انتظار آب و هوای خنک تری داشته باشید و کمتر عرق میریزید، اگرچه در تعطیلات مهم جمعیت زیاد میشوند. در خارج از فصل، ساعات کمتری برای دیدنی ها دارید، و بیشتر استراحت در هتل را دارید.در اواسط زمستان، شهرهای ساحلی تقریباً تعطیل شده و توسط امواج دریا ضربه می خورند با این حال، حتی بهار و پاییز نیز ممکن است گاهی اوقات سرد باشد.به طور کلی، بهترین زمان برای سفر به ایتالیا، بهار (آوریل تا ژوئن) یا پاییز (سپتامبر تا اکتبر) است. هوا گرم است و گرمای خفه کننده ماه های تابستان را پشت سر می گذارید 

غذاهای ایتالیا

ایتالیایی ها علاقه زیادی به غذا دارند. آشپزی مانند یک دین است و کیفیت مواد اولیه مقدس ترین است.هنگامی که یک سرآشپز برای مقایسه دیگر رستورانها  بیرون می آید، مواد اولیه اغلب موضوع گفتگو آنهاست.برخی از غذاها فقط در یک بازه زمانی کوتاه در دسترس هستند، زمانی که مواد اولیه در اوج هستند.برای خوردن یک غذای خوب در ایتالیا، بهترین راهکار یافتن رستوران مناسب است.در هر کجای ایتالیا که باشید، نشانه‌های یک رستوران خوب شامل موقعیت مکانی رستوران، وجود تعداد زیادی از افراد محلی در آنجا و منوی کوتاه و دست‌نویسی است که فقط به زبان محلی است. منو محدود است زیرا همه چیزهایی را که می پزند می فروشند، دست نویس است زیرا بسته به چیزهای تازه در بازار هر روز تغییر می کند

جاهای دیدنی ایتالیا

رم : رم، پایتخت ایتالیا، تنها شهری در این کشور است که نه به شمال و نه به جنوب شباهت دارد. این شهر کاملاً شبیه هیچ شهر دیگری نیست و از نظر دیدنی های تاریخی به نوعی از همه جا پیشی می گیرد.

پیمونته و لمباردی : مناطق شمال غربی پیمونته و لمباردی دو مرکز اصلی تورین و میلان، و از ثروتمندترین شهرهای آن هستند. در شمال، وجود رشته کوه‌های آلپ، اسکی و پیاده‌روی بهترین فعالیت منطقه پیمونته است و دریاچه‌ها و کوه‌های لمباردی منطقه‌ای تاریخی هستند.

لیگوریا : استان کوچک ساحلی در جنوب، مدت‌هاست در تابستان به عنوان بهترین منطقه برای کسانی که به دنبال آفتابگیری هستن شناخته میشود. پایتخت آن، جنوا، یک شهر بندری پر جنب و جوش با سنت طولانی دریانوردی است.

امیلیا رومانیا : سواحل امیلیا رومانیا در بین ایتالیایی ها محبوب است و ریمینی  شیک ترین استراحتگاه ساحلی ایتالیا است. سپس مراکز باستانی راونا، فرارا، پارما و پایتخت منطقه، بولونیا، یکی از سرزنده ترین شهرهای ایتالیا و به طور سنتی پایتخت غذاست

توسکانی : ایتالیای مرکزی شاید متداول ترین تصویر این کشور را نشان دهد. توسکانی، با حومه‌های شهری کلاسیک و شهرهای مملو از هنر فلورانس، پیزا و سیه‌نا، یکی از پربازدیدترین مناطق ایتالیاست

سیسیل : جزیره سیسیل مکانی جدا از هم است، با ترکیب وسیعی از جاذبه‌ها، از برخی از بهترین گنجینه‌های یونانی حفظ شده در اروپا، تا چند تفریحگاه ساحلی جذاب ایتالیا در تائورمینا و سفالو

چطوری به ایتالیا سفر کنیم ؟

سفر از ایران به ایتالیا به دو روش زمینی و هوایی امکان پذیر است. شایان ذکر است که هر دو سفر هزینه‌های خاص خود را خواهند داشت و در هر دو حالت زمینی و هوایی، سفر پرهزینه‌ای پیش رویتان خواهد بود. البته سفرهای زمینی مزایایی دارد که می‌توانید هر تجهیزات مورد نیازی را با خود حمل کنید، هر کجا که می‌خواهید توقف کنید و از مسیر جذاب جاده‌ای لذت ببرید.شرکت آریا گراپ پارت، برگزار کننده تورهای تجاری و گردشگری در اقصی نقاط دنیا، این امکان را در اختیارتان قرار خواهد داد تا با شرکت در این تورهای تجاری، هم از نمایشگاه های ارزنده کشور ایتالیا بازدید داشته باشید و هم ازمناظر و آثار زیبای این کشور لذت ببرید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرایط ثبت نام تور

واریز مبلغ 50.000.000 ریال (5 میلیون تومان ) به شماره کارت 6037-6976-4015-9494 بانک صادرات به نام  آقای  سید هاشم فاطمی در زمان ثبت نام و ارسال فیش واریزی جهت تهیه دعوتنامه رسمی از نمایشگاه .

(این مبلغ در صورتی که دعوتنامه اخذ گردد و مسافر اعلام انصراف سفر کند قابل بازگشت نمی باشد .)

 • مبلغ پیش پرداخت سفر پس از اخذ دعوتنامه 300 یورو می باشد  که بایستی توسط مسافر در ابتدا پرداخت گردد .
 • پرداخت مبلغ بلیط پرواز در زمان صدور اخذ میگردد .
 • تسویه کاملا بخش یورویی پکیج قبل از ورود به سفارت بایستی انجام شود  .
 • ورودی سفارت برای وقت عادی 107 یورو ، وقا ویژه 151 یورو بعهده مسافر است .
 • مبلغ 500 هزار تومان جهت اخذ وقت سفارت بعهده مسافر است چون بایستی از کارت خود مسافر به حساب دفتر CKGS واریز گردد .

تعهدات مسافر

 • مسافر بایستی در هنگام تحویل مدارک از طرف شرکت مجری (شامل : دعوتنامه ، کارت نمایشگاه ، واچر هتل ، بیمه و ….)نسبت به ارائه ضمانتنامه خود (براساس اعلام مبلغ توسط مجری اقدام نموده و یا چک صیادی معادل مبلغ ضمانت نامه در وجه مجری به تاریخ 15 روز قبل از سفر ارائه نماید و هنگامی که اقدام به ارائه ضمانت نامه نمود شرکت مجری چک مسافر را عودت خواهد داد . در غیر اینصورت شرکت مجری این اختیار را دارد که چک را به نفع شرکت ضبط نماید .(تمام شرایط این بند در قالب تعهدنامه ای توسط شرکت مجری به مسافر ارائه خواهد شد .)

 

 • میزان مبلغ ضمانت نامه براساس شرایط مسافر بعهده شرکت مجری می باشد .

مبلغ ضمانت نامه برای افراد زیر 30 سال 5.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای افراد مجرد بالای 30 سال معادل 4.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای زوج ها هر نفر 3.500.000.000 ریال

 

 • درخواست ویزا براساس مدت زمان دعوت نامه خواهد بود . لذا تصمیم گیری در خصوص مدت زمان بیشتر یا کمتر به عهده شرکت مجری نبوده و در اختیار کنسولگری ایتالیا می باشد . در صورت صدور به مدت زمان ویزا بیشتر یا کمتر شرکت مجری هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • باتوجه به افزایش نرخ بلیط پرواز در زمان نزدیک به سفر، مسافر بایستی به صورت دقیق مشخص نماید که بلیط درخواستی قبل از صدور ویزا صادر گردد یا خیر و شرکت مجری هیچ گونه مسئولیتی در قبال افزایش نرخ پرواز به نسبت آنچه که در ابتدای ثبت نام مطرح می­­شود ندارد.
 • در صورتی که مسافر پس از آماده شدن مدارک ویزاشامل : دعوتنامه، ووچر هتل و … (قبل از ورود به سفارت) از ادامه مسیر انصراف دهد مبلغ 150 یورو بابت خدمات ارایه شده کسر و الباقی پیش پرداخت عودت داده می شود .

 

 • در صورت ریجکت شدن از سوی سفارت مبلغ 200 یورو کسر و الباقی عودت داده می شود .

 

 • در صورتی که پس از صدور ویزا، مسافر به هر علتی از انجام سفر انصراف دهد، بایستی کلیه هزینه های پکیج به شرکت مجری پرداخت گردد و پاسپورت مسافر تا پایان اعتبار ویزا در نزد شرکت مجری باقی خواهد ماند.
 • هزینه ورودی سفارت به عهده مسافر می باشد که در صورت ریجکت شدن این مبلغ از طرف سفارت بازگردانده نخواهد شد .
 • بیمه سفر تا سقف 30.000 یورو به عهده مجری و برای مبلغ بالاتر از آن به عهده مسافر می باشد .(پیشنهاد میشود افراد بالای 65 سال از بیمه سفر با سقف 50.000 یورو استفاده کنند.)

تعهدات مجری :

 • مشاوره در خصوص شریط سفر و تهیه مدارک لازم مطابق با استانداردهای سفارت.
 • کنترل کامل مدارک مسافر قبل از ورود به سفارت (در صورتی که به موقع و طبق زمانبندی مجری از سوی مسافر ارائه گردد) و یادآوری جهت رفع نواقص.
 • تهیه دعوتنامه رسمی جهت درخواست ویزا شنگن.
 • ارائه رزرو پرواز جهت سفارت.
 • ارائه واچر هتل بر روی سربرگ رسمی هتل جهت سفارت.
 • تهیه بیمه سفر طبق استانداردهای سفارت.
 • مشاوره در جهت انتخاب بهترین پرواز با قیمت مناسب در زمان درخواست مسافر.
 • برنامه ریزی سفر با بهترین موارد قابل اجرا برای گروه.