راه اندازی واحد صنعتی

راه‌ اندازی کارخانه تولیدی شاید در نگاه اول کار سخت و دشواری به نظر برسد، اما واقعیت این است که با سرمایه‌ای اندک و با تلاش مستمر و بهره‌گیری از علم مشاوران کارآزموده می‌توانید یک واحد صنعتی پیشرفته راه اندازی کنید

 

 

اولین اقدام در تأسیس کارخانه صنعتی ثبت شرکت و تهیه مجوزهای لازم برای شروع فعالیت است. در این مرحله باید نوع شرکت و طبقه فعالیت آن را تعیین کنید

 

پس از تعیین نوع فعالیت و ثبت شرکت نوبت به مجوزهای مورد نیاز برای راه‌ اندازی کارخانه تولیدی می‌رسد. برای تأسیس کارخانه تولیدی به سه مجوز نیاز دارید :

 1. دریافت موافقت از وزارت صنایع
 2. دریافت پروانه ساخت کارخانه
 3. دریافت پروانه بهره‌برداری

اقدامات لازم برای راه اندازی واحد صنعتی

 1. تعیین محصول تولیدی
 2. تهیه طرح توجیهی
 3. تأمین سرمایه
 4. مراجعه به وزارت صنایع برای دریافت جواز احداث کارخانه
 5. خرید زمین و شروع کار ساخت کارخانه
 6. خرید تجهیزات
 7. اقدامات لازم برای دریافت مجوزهای بهره‌برداری
 8. راه‌اندازی بخش‌های مختلف کارخانه (اداری، انبار، فروش و…)

مالیات بر درآمد کارخانجات تولیدی

یکی از دغدغه‌هایی که راه‌ اندازی کارخانه تولیدی برای افراد ایجاد می‌کند، تعهدات مالیاتی است. از آنجا که فعالیت‌های تولیدی نقش بسزایی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند، به همین خاطر، همیشه مورد توجه سازمان‌های مالیاتی قرار می‌گیرند. به همین خاطر صاحبان واحدهای تولیدی بهتر است به طور کامل با این قوانین آشنایی داشته باشند. برای محاسبه میزان مالیات بر درآمد یک کارخانه تولیدی، سال مالی مجموعه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در واقع میزان مالیات با توجه به میزان سود و زیان کارخانه در یک سال کاری تعیین می‌شود. در نهایت اظهارنامه مالیاتی تنظیم شده و به اداره مالیات و امور دارایی تسلیم می‌شود.

چرا کارت بازرگانی؟

امروزه برای داد و ستد در سطح بین المللی باید شرایط خاصی را دارا بوده و اطلاعاتمان در مورد تجارت جهانی کامل و جامع باشد. یکی از مهمترین این موراد که باید حتما قبل از شروع کار انجام دهیم، گرفتن کارت بازرگانی و اطلاع داشتن از تمام ارزش هایی است که برای تجارت جهانی ما می تواند داشته باشد.


طبق ماده سوم از قانون صادرات و واردات هر شخصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، برای صادرات و واردات خود نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارد. در واقع در بیان ساده تر می توان گفت که با داشتن کارت بازرگانی اجازه ی این را خواهیم داشت که به صورت جهانی به تجارت پرداخته و تنها محدود به کشور خودمان نباشیم.


این کارت از زمان صدور به مدت یک و یا پنج سال با توجه به سابقه ی شخص حقیقی یا حقوقی اعتبار داشته و می توانیم پس از یک سال آن را دوباره تمدید کنیم.

جمع بندی

راه‌ اندازی کارخانه تولیدی با هر سرمایه‌ای که داشته باشید، شاید کمی زمان‌بر باشد و یا فکر کنید ممکن است در این راه با شکست مواجه شوید و دغدغه‌های زیادی در این راه ذهن شما را مشغول کند؛ اما داشتن اطلاعات کافی و بهره‌گیری از مشاوران مجرب می‌تواند موفقیت شما را در راهی که قدم می‌گذارید، تضمین کند.شرکت آریا گراپ با فعالیتهایی از قبیل :

 1. مشاوره در زمینه راه‌اندازی واحد صنعتی
 2. مشاور خرید و مکان‌یابی اجرا پروژه صنعتی
 3. عارضه‌یابی واحدهای صنعتی و مناطق صنعتی
 4. پیاده‌سازی سیستم بهره‌وری نیروی کار در واحد صنعتی
 5. امکان‌سنجی طرح‌های صنعتی
 6. استعداد یابی و تهیه طرح توجیهی و…

شما را در راه اندازی و توسعه واحد صنعتی یاری میدهد

شرایط ثبت نام تور

واریز مبلغ 50.000.000 ریال (5 میلیون تومان ) به شماره کارت 6037-6976-4015-9494 بانک صادرات به نام  آقای  سید هاشم فاطمی در زمان ثبت نام و ارسال فیش واریزی جهت تهیه دعوتنامه رسمی از نمایشگاه .

(این مبلغ در صورتی که دعوتنامه اخذ گردد و مسافر اعلام انصراف سفر کند قابل بازگشت نمی باشد .)

 • مبلغ پیش پرداخت سفر پس از اخذ دعوتنامه 300 یورو می باشد  که بایستی توسط مسافر در ابتدا پرداخت گردد .
 • پرداخت مبلغ بلیط پرواز در زمان صدور اخذ میگردد .
 • تسویه کاملا بخش یورویی پکیج قبل از ورود به سفارت بایستی انجام شود  .
 • ورودی سفارت برای وقت عادی 107 یورو ، وقا ویژه 151 یورو بعهده مسافر است .
 • مبلغ 500 هزار تومان جهت اخذ وقت سفارت بعهده مسافر است چون بایستی از کارت خود مسافر به حساب دفتر CKGS واریز گردد .

تعهدات مسافر

 • مسافر بایستی در هنگام تحویل مدارک از طرف شرکت مجری (شامل : دعوتنامه ، کارت نمایشگاه ، واچر هتل ، بیمه و ….)نسبت به ارائه ضمانتنامه خود (براساس اعلام مبلغ توسط مجری اقدام نموده و یا چک صیادی معادل مبلغ ضمانت نامه در وجه مجری به تاریخ 15 روز قبل از سفر ارائه نماید و هنگامی که اقدام به ارائه ضمانت نامه نمود شرکت مجری چک مسافر را عودت خواهد داد . در غیر اینصورت شرکت مجری این اختیار را دارد که چک را به نفع شرکت ضبط نماید .(تمام شرایط این بند در قالب تعهدنامه ای توسط شرکت مجری به مسافر ارائه خواهد شد .)

 

 • میزان مبلغ ضمانت نامه براساس شرایط مسافر بعهده شرکت مجری می باشد .

مبلغ ضمانت نامه برای افراد زیر 30 سال 5.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای افراد مجرد بالای 30 سال معادل 4.000.000.000 ریال

مبلغ ضمانت نامه برای زوج ها هر نفر 3.500.000.000 ریال

 

 • درخواست ویزا براساس مدت زمان دعوت نامه خواهد بود . لذا تصمیم گیری در خصوص مدت زمان بیشتر یا کمتر به عهده شرکت مجری نبوده و در اختیار کنسولگری ایتالیا می باشد . در صورت صدور به مدت زمان ویزا بیشتر یا کمتر شرکت مجری هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • باتوجه به افزایش نرخ بلیط پرواز در زمان نزدیک به سفر، مسافر بایستی به صورت دقیق مشخص نماید که بلیط درخواستی قبل از صدور ویزا صادر گردد یا خیر و شرکت مجری هیچ گونه مسئولیتی در قبال افزایش نرخ پرواز به نسبت آنچه که در ابتدای ثبت نام مطرح می­­شود ندارد.
 • در صورتی که مسافر پس از آماده شدن مدارک ویزاشامل : دعوتنامه، ووچر هتل و … (قبل از ورود به سفارت) از ادامه مسیر انصراف دهد مبلغ 150 یورو بابت خدمات ارایه شده کسر و الباقی پیش پرداخت عودت داده می شود .

 

 • در صورت ریجکت شدن از سوی سفارت مبلغ 200 یورو کسر و الباقی عودت داده می شود .

 

 • در صورتی که پس از صدور ویزا، مسافر به هر علتی از انجام سفر انصراف دهد، بایستی کلیه هزینه های پکیج به شرکت مجری پرداخت گردد و پاسپورت مسافر تا پایان اعتبار ویزا در نزد شرکت مجری باقی خواهد ماند.
 • هزینه ورودی سفارت به عهده مسافر می باشد که در صورت ریجکت شدن این مبلغ از طرف سفارت بازگردانده نخواهد شد .
 • بیمه سفر تا سقف 30.000 یورو به عهده مجری و برای مبلغ بالاتر از آن به عهده مسافر می باشد .(پیشنهاد میشود افراد بالای 65 سال از بیمه سفر با سقف 50.000 یورو استفاده کنند.)

تعهدات مجری :

 • مشاوره در خصوص شریط سفر و تهیه مدارک لازم مطابق با استانداردهای سفارت.
 • کنترل کامل مدارک مسافر قبل از ورود به سفارت (در صورتی که به موقع و طبق زمانبندی مجری از سوی مسافر ارائه گردد) و یادآوری جهت رفع نواقص.
 • تهیه دعوتنامه رسمی جهت درخواست ویزا شنگن.
 • ارائه رزرو پرواز جهت سفارت.
 • ارائه واچر هتل بر روی سربرگ رسمی هتل جهت سفارت.
 • تهیه بیمه سفر طبق استانداردهای سفارت.
 • مشاوره در جهت انتخاب بهترین پرواز با قیمت مناسب در زمان درخواست مسافر.
 • برنامه ریزی سفر با بهترین موارد قابل اجرا برای گروه.