24 شهريور 1398 - 17:6
مراكز توريستي و تفريحي هنگ كنگ

 

1- دیزنی لند

یکی از جاذبه‌های توریستی شهر هنگ‌کنگ دیزنی لند می‌باشد. این پارک در 12 سپتامبر سال 2005 افتتاح گردید که با افتتاحش به رویای بچه‌ها و بزرگترها رنگ واقعیت بخشید. در این مجموعه شخصیت‌های کارتونی مثل: قلعه زیبای خفته، چرخ و فلک سیندرلا، میکی موس، وینی پیف، سفید برفی و دیگر شخصیت‌های کارتونی به نمایش گذاشته شده است و این فرصت را برای گرفتن عکس‌های زیبای یادگاری با مجسمه‌های این شخصیت‌ها فراهم می‌کند. همچنین این پارک میزبان رژه در دیزنی لند و دیزنی در ستاره و همچنین آتش بازی‌های زیبای شبانه می‌باشد .این پارک یکی از کاملترین پارک‌های دیزنی لند در دنیاست که وسایل بازی و جاهای دیدنی آن شامل: خیابان های اصلی ایالات متحده و وسایل نقلیه در آن، پرواز فانتزی، کروز در رودخانه جنگل، راه آهن دیزنی لند، خانه تارزان،  جزیره تارزان، میکی موس طلایی در داستان‌های دیزنی می‌باشد. در این پارک رستوران‌ها و مراکز فروش تنقلات و نوشیدنی‌های بسیاری وجود دارد. 

 

 

2- موزه مادام توسو

 

 

در این موزه ماکت‌هایی از افراد معروف جهان ساخته شده است و به نمایش در آمده است.


 

 

 

 

3- اوشن پارک 

 

این پارک یکی از بزرگترین پارک‌های آبی در جنوب شرق آسیا است. بازدیدکنندگان باید یک روز کامل صرف بازدید از این مکان دیدنی کنند.

 

 

4- تله کابین

جزیره لانتائو هنگ‌کنگ چین بزرگترین جزیره در هنگ‌کنگ با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده است و در دهانه رودخانه مروارید قرار گرفته است که دارای مناظر زیبا و مکان‌های تاریخی بوده و واقعا جالب است. بلندترین قله در این جزیره قله‌ی کوه ققنوس است که ارتفاع آن 950 متر می‌باشد. این دومین قله مرتفع در هنگ‌کنگ بوده که یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی هنگ‌کنگ برای گردشگران است.

گردشگران ققنوس برای دیدن و تحسین طلوع آفتاب اغلب در شب صعود، و قبل از طلوع آفتاب به اوج قله رسیدهاند. 47 روستا در جزیره لانتائو وجود دارد. سه تا از آن به عنوان مثال، تای و تونگ چانگ به عنوان شهرهای جدید توسعه یافته است. علاوه بر این، بیش از 48.8 کیلومتر مربع از این جزیره به عنوان روستای باغ تاسیس شده. است. در این جزیره نخستین شهرک تجاری اروپایی در منطقه رودخانه پرل، توسط تاجران پرتغالی در سال 1510 تاسیس شد. بعدها جزیره به یک پست تجاری مهم برای انگلستان تبدیل گشت. اکثر مردم بریتانیا به جزیره هنگ‌کنگ علاقه مند هستند.

 

 

 

5- ویکتوریا پیک

 

 

از برج پیک بهترین چشم انداز به جزیره هنگ‌کنگ، بنادر و منطقه کاولون وجود دارد. چندین طبقه در این برج مختص فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و جایگاههای مختلف تفریحی مثل موزه مادام چوست است.

 

 

 

سایر مناطق دیدنی هنگ‌کنگ

 

 

خانه دولت

این محل از سال 1885 تا 1997 مکان رسمی‌جلسات 25 فرماندار سابق هنگ‌کنگ بود. در حال حاضر محل دادرسی برای رئیس احرایی و دولت هنگ‌کنگ می‌باشد. جلسات و مراسم تشریفاتی در آنجا برگزار می‌گردد. باغ زیبای آن تنها چهار بار در سال برای عموم مردم باز می‌گردد.

 

پله برقی منطقه Mid-Level

طولانی‌ترین پله برقی دنیا با 29 ورودی و خروجی است که 20 دقیقه زمان سفر با این پله برقی می‌باشد.  این پله برقی یک طرفه در خروجی و ورودی‌ها به خیابان‌های متعدد، مناطق مسکونی و تجاری متصل می‌گردد.

 

پارک هنگ‌کنگ

در منطقه سنترال جزیره هنگ‌کنگ واقع است. دارای آب نما و حوضچه‌های زیبا با انواع ماهی بوده و محیطی سالم برای خانواده‌ها است.

 

خانه Murray

یکی از خانه‌های قدیمی‌مستعمراتی است که در سال 1840 توسط مهندسان پادشاهی انگلستان در منطقه سنترال بنا گردید. ولی به جهت باز شدن مسیر برای ساخت برج بانک چین در سال 1980 تخریب شد. به علت اعتراض مردم این خانه مجدداً در منطقه Stanley ساخته شد که در سال 2000 به روی مردم بازگشایی گردید.

 

برج ساعت

این برج در کاولون و در کنار مرکز فرهنگی هنگ‌کنگ در سال 1915 ساخته شد.

 

پارک شهر دیواری کاولون

این پارک تنها جایی بود که توسط دولت بریتانیا اداره نمی‌شد. به خاطر همین مخفی گاه بسیاری از افرادی بود که از قانون گریزان بودند. از آثار باقی مانده می‌توان به دروازه قدیمی‌و گداخانه آن اشاره کرد. غرفه‌ها، مجسمه‌ها، باغ و زمین بازی این محل را به جایی مناسب جهت اوقات فراغت خانواده‌ها تبدیل نموده است.

 

پل تسینگ ما

یکی از طولانی ترین پل‌های معلق دنیا بوده که در آن مسیر راه آهن و ماشین رو وجود دارد. این پل به طول 2/2 کیلومتر یکی از جدیدترین بناهای هنگ‌کنگ است که کانال ماوان را به جزیره sing Xi  متصل می‌کند.

 

روستای TaiO

در شمال غربی جزیره لان تائو قرار دارد و قایق ران‌ها در آنجا خانه‌های کوچکی برای زندگی ساخته اند. پل متحرک ساخته شده حمل و نقل را در آنجا آسان تر نموده است.

 

باغ پن  فورد

در محل برگزاری مسابقات اسب سواری منطقه شاتین واقع شده است.

 

موزه راه آهن

ساخت مسیر راه آهن و کانتون سه بسزایی در جابجایی کالا بین هنگ‌کنگ و چین دارد. جهت آشنایی با این خط آهن بهتر است تا از این موزه بازدید کنید.

 

موزه موروثی هنگ‌کنگ

این موزه جهت نگهداری از میراث فرهنگی و هنری هنگ‌کنگ می‌باشد. در این موزه نقاشی، هنر چینی، آداب و رسوم قدیم و ... به چشم می‌خورد.

 

موزه مسابقه

این موزه تاریخچه برگزاری مسابقات اسب سواری در هنگ‌کنگ را بازگو می‌کند.

 

موزه تاریخ هنگ‌کنگ

این موزه در سپتامبر 1998 بازگشایی شد و تاریخ هنگ‌کنگ را بازگو می‌کند.

 

موزه علوم هنگ‌کنگ

در شرق Tsim Sha Tsu بوده و در چهار زمینه فیزیک، زیست شناسی، فناوری و دنیای کودکان آثار و مجموعه‌های خوبی را نگهداری می‌کند.

 

موزه ShamTungUk

به نام خانه شماره 3 موزه مردم نیز معروف است. شبیه خانه‌های کشاورزی در جنوب چین می‌باشد و چگونگی کشاورزی و زندگی در ۀن زمان را بیان می‌کند. گونگی ساخت این مجموعه نیز در آنجا به نمایش در آمده است.

 

 

 

مراکز مذهبی و معابد

 

صومعه سرای Po Lin

این صومعه سرا در سال 1924 ساخته شد. این صومعه سرا در سال 1924 ساخته شد و پذیرای چندین واقعه مذهبی بوده است. همین طور به خاطر غذاهای تهیه شده از سبزیجات معروف می‌باشد. بیشتر به خاطر دیدن مجسمه 34 متری بودا که بزرگترین در دنیا است بازدید می‌نمایند. این صومعه سرا همچنین دارای یک گالری است که در آن مجسمه‌های دیگر بودا و کتب مربوط به آن نگهداری می‌شود.

 

صومعه  Chi Lin

این صومه با فضایی به وسعت 30.000 مترمربع در سال 1930 و به سبک معماری خاندان سلطنتی Tang بنا گردیده که در سال 1980 مجدداً تعمیر شده است. این صومعه شامل دو بخش بودا و باغ صومعه می‌باشد.

 

معبد Che Kung

یکی از عبادت گاه‌های معروف در میان افراد بومی‌و محلی است تا در سال جدید در آن به عبادت بپردازند. اعتقاد آنها این است که این معبد برکت می‌دهد و به مریدانش سال خوبی را بعد از روشن کردن چرخ خوشبختی می‌دهد. Che Kung یکی از ژنرال‌ها در سلسلهSung  بوده که شورشی را در جنوب چین فرو نشاند. او بعداً توسط مریدانش پرستش می‌شده و یکی از کشاورزان هم در خواب می‌بیند که روستای آنها توسط این فرد از امراض و طاعون نجات پیدا می‌کند و از این رو این معبد بنا گردید.

 

معبد Man Mo

اسم این معبد (نعوذبالله) به یاد خدایان ادبیات و جنگ نام گذاری شده است. خدای ادبیات دارای یک قلم  مو خوشنویسی و خدای جنگ شمشیر و لباس سبز دارد

 

درخت آرزوی LamTsun

در دره سرسبز لم تسان درختی بنام درخت آرزو دارد که روی آن کاغذهای رنگی فراوانی چسبیده است. طبق اعتقادات قدیم آنها آرزوی خود را روی کاغذهای رنگی نوشته و در هوا پخش می‌کنند. اگر کاغذ آنها روی درخت بنشیند یعنی آرزوی آنها برآورده می¬شود.

 

تالاراجداد TangChungLing

این مکان خانه یکی از پنج قبیله هنگ‌کنگ است. نام این قبیله به معنی « اژدهای پر جنب و جوش» می‌باشد که ناشی از یک افسانه قدیمی‌قرن شانزدهم است که بنابر آن اژدها در این مکان می‌زیسته است.  از سال 1997 نیز به عنوان یک معبد تحت حفاظت اعلام شده است. 

 

 

سواحل معروف

 

Repulse Bay

معروف ترین ساحل کنار دریا (Beach) همراه با فروشگاه‌ها و رستوران‌های متنوع در هنگ‌کنگ است.

 

لنگرگاه آبردین

محل زندگی صدها نفر است که بر روی قایق‌های ماهیگیری (ته پهن) خود زندگی می‌کنند. چراغانی دو رستوران شناور در شب صحنه‌های بیاد ماندی را بوجود می‌آورد.

 

 

جزایر هنگ‌کنگ

 

جزیره لانتا او

مساحت این جزیره دو برابر مساحت جزیره هنگ‌کنگ است. از جزیره هنگ‌کنگ حدود ۴۵ دقیقه، از ایستگاه شماره ۷ فری سنترال تا لانتا او طول می‌کشد. کوه‌های بلند، روستاهای ساحلی و پارک‌های زیبا زیستگاه مناسبی را تشکیل داده است. فرودگاه بین المللی هنگ‌کنگ در بخش شمال غربی لانتا او واقع شده است. شرکت والت دیسنی آمریکا در حال ساختن مجموعه¬ای به همین نام در منطقه شمالی جزیره است. اتوبوس شماره ۲ در نزدیکی ایستگاه فری جزیره لانتا او بعد از ۳۵ دقیقه گذر از منطقه کوهستانی مسافران را به بزرگترین معبد بودا در هنگ‌کنگ منتقل می¬نماید در منطقه باز این معبد بزرگترین مجسمه بودا در دنیا به وزن ۲۰۲ تن که در سال ۱۹۹۳ ساخته شد، محل عبادت پیروان بودا و برای جهانگردان جالب است. در سال ۱۹۰۵ جمعی از بودایی‌ها برای عبادت این منطقه دور افتاده از هنگ‌کنگ را انتخاب کردند که تا سال ۱۹۷۰ بسیار محقر و کوچک بود لیکن ار آن به بعد با ساخت معبد در آن مکان روز به روز بر وسعت و رونق آن افزوده شد. قله لانتا او در این جزیره با ۹۳۴ متر ارتفاع دومین قله مرتفع هنگ‌کنگ است.

 

جزیره Cheung Chau

 

یکی از جزایر معروف جهت ماهیگیری می‌باشد. به علت محدودیت تردد خودرو فقط پیاده و یا با دوچرخه  می‌توان در آنجا رفت و آمد نمود.جزیره لاما  Lamma Island)جزیره لاما سومین جزیره بزرگ هنگ گنک پس از جزایر لانتااو و هنگ‌کنگ است و در جنوب غربی هنگ‌کنگ واقع شده است.این جزیره از دو بخش در شمال به نام یونگ شیو  وال و در جنوب ه نام پاک کوک تسوئن تشکیل شده است. بخش اول به حالت دهکده ای با خانه‌های حداکثر دو طبقه است و در بخش دوم عمدتاً رستوران‌های بزرگ واقع شده است. هر دو منطقه مسکونی بوده و با جاده ای به طول تقریباً دو کیلومتر از دره و کوهستان به یکدیگر متصل شده اند.  این مسافت اتومبیل رو نیست و پیاده حدود یکساعت و نیم راه است. از جاده اصلی جاده‌های فرعی به کنار آب امتداد یافته اند. برای رفتن به این جزیره باید یا از ایستگاه فری سنترال هنگ‌کنگ استفاده نمود که دو فری جداگانه به دو منطقه جزیره مسافران را منتقل می‌نماید و یا از فری منطقه آبردین در هنگ‌کنگ به آنجا رفت از هر دو مسیر حدود ۳۰ دقیقه برای رفتن به جزیره طول می‌کشد.

 

 


 

1- دیزنی لند

یکی از جاذبه‌های توریستی شهر هنگ‌کنگ دیزنی لند می‌باشد. این پارک در 12 سپتامبر سال 2005 افتتاح گردید که با افتتاحش به رویای بچه‌ها و بزرگترها رنگ واقعیت بخشید. در این مجموعه شخصیت‌های کارتونی مثل: قلعه زیبای خفته، چرخ و فلک سیندرلا، میکی موس، وینی پیف، سفید برفی و دیگر شخصیت‌های کارتونی به نمایش گذاشته شده است و این فرصت را برای گرفتن عکس‌های زیبای یادگاری با مجسمه‌های این شخصیت‌ها فراهم می‌کند. همچنین این پارک میزبان رژه در دیزنی لند و دیزنی در ستاره و همچنین آتش بازی‌های زیبای شبانه می‌باشد .این پارک یکی از کاملترین پارک‌های دیزنی لند در دنیاست که وسایل بازی و جاهای دیدنی آن شامل: خیابان های اصلی ایالات متحده و وسایل نقلیه در آن، پرواز فانتزی، کروز در رودخانه جنگل، راه آهن دیزنی لند، خانه تارزان،  جزیره تارزان، میکی موس طلایی در داستان‌های دیزنی می‌باشد. در این پارک رستوران‌ها و مراکز فروش تنقلات و نوشیدنی‌های بسیاری وجود دارد. 

 

 

2- موزه مادام توسو

 

 

در این موزه ماکت‌هایی از افراد معروف جهان ساخته شده است و به نمایش در آمده است.


 

 

 

 

3- اوشن پارک 

 

این پارک یکی از بزرگترین پارک‌های آبی در جنوب شرق آسیا است. بازدیدکنندگان باید یک روز کامل صرف بازدید از این مکان دیدنی کنند.

 

 

4- تله کابین

جزیره لانتائو هنگ‌کنگ چین بزرگترین جزیره در هنگ‌کنگ با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده است و در دهانه رودخانه مروارید قرار گرفته است که دارای مناظر زیبا و مکان‌های تاریخی بوده و واقعا جالب است. بلندترین قله در این جزیره قله‌ی کوه ققنوس است که ارتفاع آن 950 متر می‌باشد. این دومین قله مرتفع در هنگ‌کنگ بوده که یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی هنگ‌کنگ برای گردشگران است.

گردشگران ققنوس برای دیدن و تحسین طلوع آفتاب اغلب در شب صعود، و قبل از طلوع آفتاب به اوج قله رسیدهاند. 47 روستا در جزیره لانتائو وجود دارد. سه تا از آن به عنوان مثال، تای و تونگ چانگ به عنوان شهرهای جدید توسعه یافته است. علاوه بر این، بیش از 48.8 کیلومتر مربع از این جزیره به عنوان روستای باغ تاسیس شده. است. در این جزیره نخستین شهرک تجاری اروپایی در منطقه رودخانه پرل، توسط تاجران پرتغالی در سال 1510 تاسیس شد. بعدها جزیره به یک پست تجاری مهم برای انگلستان تبدیل گشت. اکثر مردم بریتانیا به جزیره هنگ‌کنگ علاقه مند هستند.

 

 

 

5- ویکتوریا پیک

 

 

از برج پیک بهترین چشم انداز به جزیره هنگ‌کنگ، بنادر و منطقه کاولون وجود دارد. چندین طبقه در این برج مختص فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و جایگاههای مختلف تفریحی مثل موزه مادام چوست است.

 

 

 

سایر مناطق دیدنی هنگ‌کنگ

 

 

خانه دولت

این محل از سال 1885 تا 1997 مکان رسمی‌جلسات 25 فرماندار سابق هنگ‌کنگ بود. در حال حاضر محل دادرسی برای رئیس احرایی و دولت هنگ‌کنگ می‌باشد. جلسات و مراسم تشریفاتی در آنجا برگزار می‌گردد. باغ زیبای آن تنها چهار بار در سال برای عموم مردم باز می‌گردد.

 

پله برقی منطقه Mid-Level

طولانی‌ترین پله برقی دنیا با 29 ورودی و خروجی است که 20 دقیقه زمان سفر با این پله برقی می‌باشد.  این پله برقی یک طرفه در خروجی و ورودی‌ها به خیابان‌های متعدد، مناطق مسکونی و تجاری متصل می‌گردد.

 

پارک هنگ‌کنگ

در منطقه سنترال جزیره هنگ‌کنگ واقع است. دارای آب نما و حوضچه‌های زیبا با انواع ماهی بوده و محیطی سالم برای خانواده‌ها است.

 

خانه Murray

یکی از خانه‌های قدیمی‌مستعمراتی است که در سال 1840 توسط مهندسان پادشاهی انگلستان در منطقه سنترال بنا گردید. ولی به جهت باز شدن مسیر برای ساخت برج بانک چین در سال 1980 تخریب شد. به علت اعتراض مردم این خانه مجدداً در منطقه Stanley ساخته شد که در سال 2000 به روی مردم بازگشایی گردید.

 

برج ساعت

این برج در کاولون و در کنار مرکز فرهنگی هنگ‌کنگ در سال 1915 ساخته شد.

 

پارک شهر دیواری کاولون

این پارک تنها جایی بود که توسط دولت بریتانیا اداره نمی‌شد. به خاطر همین مخفی گاه بسیاری از افرادی بود که از قانون گریزان بودند. از آثار باقی مانده می‌توان به دروازه قدیمی‌و گداخانه آن اشاره کرد. غرفه‌ها، مجسمه‌ها، باغ و زمین بازی این محل را به جایی مناسب جهت اوقات فراغت خانواده‌ها تبدیل نموده است.

 

پل تسینگ ما

یکی از طولانی ترین پل‌های معلق دنیا بوده که در آن مسیر راه آهن و ماشین رو وجود دارد. این پل به طول 2/2 کیلومتر یکی از جدیدترین بناهای هنگ‌کنگ است که کانال ماوان را به جزیره sing Xi  متصل می‌کند.

 

روستای TaiO

در شمال غربی جزیره لان تائو قرار دارد و قایق ران‌ها در آنجا خانه‌های کوچکی برای زندگی ساخته اند. پل متحرک ساخته شده حمل و نقل را در آنجا آسان تر نموده است.

 

باغ پن  فورد

در محل برگزاری مسابقات اسب سواری منطقه شاتین واقع شده است.

 

موزه راه آهن

ساخت مسیر راه آهن و کانتون سه بسزایی در جابجایی کالا بین هنگ‌کنگ و چین دارد. جهت آشنایی با این خط آهن بهتر است تا از این موزه بازدید کنید.

 

موزه موروثی هنگ‌کنگ

این موزه جهت نگهداری از میراث فرهنگی و هنری هنگ‌کنگ می‌باشد. در این موزه نقاشی، هنر چینی، آداب و رسوم قدیم و ... به چشم می‌خورد.

 

موزه مسابقه

این موزه تاریخچه برگزاری مسابقات اسب سواری در هنگ‌کنگ را بازگو می‌کند.

 

موزه تاریخ هنگ‌کنگ

این موزه در سپتامبر 1998 بازگشایی شد و تاریخ هنگ‌کنگ را بازگو می‌کند.

 

موزه علوم هنگ‌کنگ

در شرق Tsim Sha Tsu بوده و در چهار زمینه فیزیک، زیست شناسی، فناوری و دنیای کودکان آثار و مجموعه‌های خوبی را نگهداری می‌کند.

 

موزه ShamTungUk

به نام خانه شماره 3 موزه مردم نیز معروف است. شبیه خانه‌های کشاورزی در جنوب چین می‌باشد و چگونگی کشاورزی و زندگی در ۀن زمان را بیان می‌کند. گونگی ساخت این مجموعه نیز در آنجا به نمایش در آمده است.

 

 

 

مراکز مذهبی و معابد

 

صومعه سرای Po Lin

این صومعه سرا در سال 1924 ساخته شد. این صومعه سرا در سال 1924 ساخته شد و پذیرای چندین واقعه مذهبی بوده است. همین طور به خاطر غذاهای تهیه شده از سبزیجات معروف می‌باشد. بیشتر به خاطر دیدن مجسمه 34 متری بودا که بزرگترین در دنیا است بازدید می‌نمایند. این صومعه سرا همچنین دارای یک گالری است که در آن مجسمه‌های دیگر بودا و کتب مربوط به آن نگهداری می‌شود.

 

صومعه  Chi Lin

این صومه با فضایی به وسعت 30.000 مترمربع در سال 1930 و به سبک معماری خاندان سلطنتی Tang بنا گردیده که در سال 1980 مجدداً تعمیر شده است. این صومعه شامل دو بخش بودا و باغ صومعه می‌باشد.

 

معبد Che Kung

یکی از عبادت گاه‌های معروف در میان افراد بومی‌و محلی است تا در سال جدید در آن به عبادت بپردازند. اعتقاد آنها این است که این معبد برکت می‌دهد و به مریدانش سال خوبی را بعد از روشن کردن چرخ خوشبختی می‌دهد. Che Kung یکی از ژنرال‌ها در سلسلهSung  بوده که شورشی را در جنوب چین فرو نشاند. او بعداً توسط مریدانش پرستش می‌شده و یکی از کشاورزان هم در خواب می‌بیند که روستای آنها توسط این فرد از امراض و طاعون نجات پیدا می‌کند و از این رو این معبد بنا گردید.

 

معبد Man Mo

اسم این معبد (نعوذبالله) به یاد خدایان ادبیات و جنگ نام گذاری شده است. خدای ادبیات دارای یک قلم  مو خوشنویسی و خدای جنگ شمشیر و لباس سبز دارد

 

درخت آرزوی LamTsun

در دره سرسبز لم تسان درختی بنام درخت آرزو دارد که روی آن کاغذهای رنگی فراوانی چسبیده است. طبق اعتقادات قدیم آنها آرزوی خود را روی کاغذهای رنگی نوشته و در هوا پخش می‌کنند. اگر کاغذ آنها روی درخت بنشیند یعنی آرزوی آنها برآورده می¬شود.

 

تالاراجداد TangChungLing

این مکان خانه یکی از پنج قبیله هنگ‌کنگ است. نام این قبیله به معنی « اژدهای پر جنب و جوش» می‌باشد که ناشی از یک افسانه قدیمی‌قرن شانزدهم است که بنابر آن اژدها در این مکان می‌زیسته است.  از سال 1997 نیز به عنوان یک معبد تحت حفاظت اعلام شده است. 

 

 

سواحل معروف

 

Repulse Bay

معروف ترین ساحل کنار دریا (Beach) همراه با فروشگاه‌ها و رستوران‌های متنوع در هنگ‌کنگ است.

 

لنگرگاه آبردین

محل زندگی صدها نفر است که بر روی قایق‌های ماهیگیری (ته پهن) خود زندگی می‌کنند. چراغانی دو رستوران شناور در شب صحنه‌های بیاد ماندی را بوجود می‌آورد.

 

 

جزایر هنگ‌کنگ

 

جزیره لانتا او

مساحت این جزیره دو برابر مساحت جزیره هنگ‌کنگ است. از جزیره هنگ‌کنگ حدود ۴۵ دقیقه، از ایستگاه شماره ۷ فری سنترال تا لانتا او طول می‌کشد. کوه‌های بلند، روستاهای ساحلی و پارک‌های زیبا زیستگاه مناسبی را تشکیل داده است. فرودگاه بین المللی هنگ‌کنگ در بخش شمال غربی لانتا او واقع شده است. شرکت والت دیسنی آمریکا در حال ساختن مجموعه¬ای به همین نام در منطقه شمالی جزیره است. اتوبوس شماره ۲ در نزدیکی ایستگاه فری جزیره لانتا او بعد از ۳۵ دقیقه گذر از منطقه کوهستانی مسافران را به بزرگترین معبد بودا در هنگ‌کنگ منتقل می¬نماید در منطقه باز این معبد بزرگترین مجسمه بودا در دنیا به وزن ۲۰۲ تن که در سال ۱۹۹۳ ساخته شد، محل عبادت پیروان بودا و برای جهانگردان جالب است. در سال ۱۹۰۵ جمعی از بودایی‌ها برای عبادت این منطقه دور افتاده از هنگ‌کنگ را انتخاب کردند که تا سال ۱۹۷۰ بسیار محقر و کوچک بود لیکن ار آن به بعد با ساخت معبد در آن مکان روز به روز بر وسعت و رونق آن افزوده شد. قله لانتا او در این جزیره با ۹۳۴ متر ارتفاع دومین قله مرتفع هنگ‌کنگ است.

 

جزیره Cheung Chau

 

یکی از جزایر معروف جهت ماهیگیری می‌باشد. به علت محدودیت تردد خودرو فقط پیاده و یا با دوچرخه  می‌توان در آنجا رفت و آمد نمود.جزیره لاما  Lamma Island)جزیره لاما سومین جزیره بزرگ هنگ گنک پس از جزایر لانتااو و هنگ‌کنگ است و در جنوب غربی هنگ‌کنگ واقع شده است.این جزیره از دو بخش در شمال به نام یونگ شیو  وال و در جنوب ه نام پاک کوک تسوئن تشکیل شده است. بخش اول به حالت دهکده ای با خانه‌های حداکثر دو طبقه است و در بخش دوم عمدتاً رستوران‌های بزرگ واقع شده است. هر دو منطقه مسکونی بوده و با جاده ای به طول تقریباً دو کیلومتر از دره و کوهستان به یکدیگر متصل شده اند.  این مسافت اتومبیل رو نیست و پیاده حدود یکساعت و نیم راه است. از جاده اصلی جاده‌های فرعی به کنار آب امتداد یافته اند. برای رفتن به این جزیره باید یا از ایستگاه فری سنترال هنگ‌کنگ استفاده نمود که دو فری جداگانه به دو منطقه جزیره مسافران را منتقل می‌نماید و یا از فری منطقه آبردین در هنگ‌کنگ به آنجا رفت از هر دو مسیر حدود ۳۰ دقیقه برای رفتن به جزیره طول می‌کشد.